Hava Perdesi Faydaları Nelerdir

Tüm çalışmalar ve testler hava perdelerinin etkili olduğunu kanıtladı. Verimli bir hava perdesi iyi monte edildiğinde çok fazla enerji tasarrufu sağlar ve aynı zamanda giriş alanları iklim korumalı, konforlu ve cereyan, böcek, koku vb. İçermez.

UPC (Catalunya Politeknik Üniversitesi) tarafından yapılan aşağıdaki ileri Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği CFD diyagramları, hava perdelerinin verimliliğini açıkça göstermektedir.
Bir sonraki diyagramın yüzeyi iki kısma bölünmüştür (X = 2'de): İçinde düşünülen sol tarafın duvarında bir ısıtıcı bulunur ve buzdolabının sağ tarafı dışta taklit eder.

Hava perdesi olmayan durum:

unprotected door without air curtain

hava perdesi olmayan korumasız kapı Fizik yasalarına uygun olarak, görüntünün solundaki hafif ısıtılmış hava, doğal konveksiyonla yükselir ve daha soğuk, ısıtılmış soğuk hava yerden dışarıya doğru akarken soğuk tarafa kaçar. Hava sıcaklık ve basınçları eşitleme eğiliminde olduğundan ve sıcak iç kısım dıştan termal olarak korunmadığından hava karışır ve iki ayrı termal alan göremeyiz. Bu durumda çok fazla enerji harcarız ve ısıtıcı iç alanı rahat tutamaz.

Hava perdesi ile durum:

protected door with air curtain

hava perdesi ile korunan kapı Üstüne yerleştirilen hava perdesinin hava jeti, ılık ve soğuk bölgeyi iki termal bölgeye net bir şekilde ayırır. Hava perdesi görüntünün sol tarafındaki iç ortamı konforlu ılık sıcaklıkta tutar ve dışarıdan soğuk hava girmesini önler. Bu ikinci durumda, hava perdesi, sol duvara yerleştirilen ısıtıcı tarafından verilen enerjinin% 80'ine kadar tasarruf sağlar.
Önemli Not: Kötü tasarlanmış hava perdeleri, yanlış seçilmiş üniteler (daha az güçlü) veya yetersiz kurulum, bir kısmı veya tüm avantajları kaybedecek ve korumasız kapıdan daha kötü hale gelecektir.

Image

275 John St #404 Elm Street Hickory, NY 10038

(458) 445-4255