Hava Kanalları

Kendinden Flanşlı Hava KanallarıTürkiye’nin C Sınıf Sızdırmazlığa Sahip Yeni Hava Kanalı

Dizayn Klima kendinden flanşlı hava kanallarımız TSE belgeli sacdan yüksek mukavemetli ve sızdırmaz olarak imal edilir. Kanal ve fittings parçaları köşe elemanları çakılmış, antibakteriyel silikonu çekilmiş olarak kusursuz işçilikle tamamlanır. Bu sayede kanallardaki hava kaçağı yok denecek kadar minimize edilmiş olup enerji tasarrufu sağlanmış olunur.

Kesim Makinesi

Kanal işleme sistemi kesim makinesi ile başlar. Plc (dokunmatik ekran) ekranda istenilen kanal ebatları ekrana girilir. Otomatik olarak sac kalınlıkları makina tarafından seçilir.

Flanş Makinesi

Makinede kesilen kanallar flanş makinesinden geçirilerek sac kendinden flanşlı duruma getirilir. En geniş kenarı 1000 mm olan kanallara kadar flanş uygulaması yapılır.

Otomatik Kapama Makinesi

Flanşlı çekilen kanallar kapama makinesi için büküm ve kapama işlemlerine hazırdır. Kapama makinesinde plc ekranda ölçüler girilerek yine otomatik olarak kanal büküm ve kapama işlemleri yapılır.Büküm işlemlerinden önce kanal kenet bölümlerine silikon çekilerek sızdırmazlık sağlanır. Bitmiş kanalların köşeleri çakılır, barkodları yapıştırılır ve sevkiyata hazır hale getirilir.
HİMTES kendinden flanşlı hava kanalı fitting parçaları plazma ile kesimi yapıldıktan sonra flanş makinesinden geçirilerek kendinden flanşlı hale getirilir. Otomatik el aletleri ile birleştirme işlemi yapılıp köşe elemanları ve antibakteriyel silikonu çekildikten sonra montaja hazır hale getirilir.

Kanal sızdırmazlığı testi SMACNA “HVAC Air Duct Leakage Test Manual (1985)” esaslarına göre yapılabilir. Kanal sızdırmazlığı özel bir cihazla ölçülür. Kanal içinde pozitif basınç olması halinde ölçüm cihazının kanal sistemine bağlantısı şekilde gösterilmiştir. Konik uç, fanın istenilen tarafına bağlanarak hava yönü değiştirilebilir. Böylece kanal sisteminde basınç veya vakum yaratılabilir. Fan devir ayarlıdır. Debisi bir reosta yardımı ile istenilen değere ayarlanabilir. 2 numara ile ölçme borusu gösterilmiştir.

Değişik çapta iki boru ile fanın bütün debi aralıklarında hassas debi ölçümü gerçekleştirilebilir. 4 numarada gösterilen diferansiyel U manometreden ölçme borusundaki Basınç düşümü okunur. Bu basınç düşümü ile ilgili kalibrasyon eğrilerinden debi okunur. 5 numara bağlantı hortumunu gösterir. Bu hortum uçları bantlarla sızdırmaz hale getirilmelidir. Test basıncını gösteren ve yine 4 numara ile ifade edilmiş bir başka U manometre daha vardır. Bu manometreden kanal içindeki basınç değeri okunur.

Bugün için kanal basıncı ve sızdırmazlık sınıfı belirtildiğinde kanal sisteminden müsaade edilen hava kaçağı hesaplanabilmektedir. Bu sızma veya kaçak miktarları kanal yüzeyi cinsinden (L/s.m2) olduğu gibi toplam hava debisinin yüzdesi cinsinden de ifade edilebilir. ASHRAE ve SMACNA standardına göre sızdırmazlık sınıfları ve kanal kaçak sınıflandırması CL = 720 . Q / (ΔPs)0,65 ifadesine göre yapılmaktadır.

Spiral Kenetli Hava Kanalları


Spiral kenetli hava kanalları 6m ve 3m standart boylarda üretilir, uygulamada hava kanallarının birbirine montajı sırasında manşonlar ve fittingsler kullanılır. Kanala takılan bütün fittingslerin ağzına U şeklinde şerit conta kullanılır. Kanala takılan conta hava kanalı ile fittings parça arasında sızdırmazlığı sağlar.

Sistem Eurovent C sınıfı sızdırmazlığa sahiptir. Klasik hava kanallarındaki kaçakların neden olduğu enerji kayıpları; spiral kenetli kanallarda elde edilen sızdırmazlık sebebiyle yüksek hız ve basınçlarda bile yok denecek kadar asgariye indirilmiştir.

Eğer contasız istenirse bütün fitingsler contasız olarak yapılırlar.Tekstil, ağaç veya kağıt sanayii gibi bazı uygulamalarda özellikle havayla birlikte başka maddelerinde iletimi yapıldığı ve hava hızının yüksek olduğu bazı uygulamalarda dirsekler veya diğer fittingsler flanşlı olarak yapılırlar. Bu durumda dirseklerin ağzı conta yerine dışa doğru açılmış gönyeli ve ayrıca takılmış flanşlı olur, sızdırmazlık contasıda montaj sırasında karşılıklı takılan ve birbirine civata ile sıkılan flanşlar arasında kullanılır.

Dirsekler istenilen her açıda imal edilebilirler, standart açılar; 90º, 60º, 45º, 30º, 15º'dir. Fakat projede istenilen standart dışı açılar isteğe bağlı olarak maliyeti arttırılmaksızın üretilirler.Dönüş yarıçapları "R" standartta çapa eşit yapılır "R=ØD". Fakat istendiği takdirde R=1,5xØD, R=2xØD, R=2,5xØD, R=3xØD... yapılabilir. Ayrıca dirseği oluşturan segman yani parça sayısıda çapına göre 4, 5 ve 6 adettir. Segman sayısı isteğe bağlı olarak değiştirilebilir.

Oval Hava Kanallari

Türkiye’nin Yeni Hava Kanalı Oval Hava Kanalı imalatlarımız kot problemi olan mimarilerde yuvarlak ve kare kanalın bütün avantajlarını içinde barındırması sayesinde hem görsel avantajları olup hem de kot problemlerinize estetik çözümler sunar. Oval Hava Kanalları istenilen Ral Kodlarında boyanabilmekte, Çift Cidarlı olarak üretilebilmekte beraber içten akustik ve kauçuk izoleler yapılabilmektedir. Oval Hava Kanallarımız SPIRO Marka makinalarda üretilir, Sahip olduğu Spiral yapısı sayesinde daha az basınç kaybı oluşturmaktadır ve SMACNA, TS EN 12237 Standartlarına uygundur.

DKP Sac Hava KanalıDW 144 Standartlarında 1mm ile 3mm aralıklarında kaynaklı olarak imal edilir. Üç köşeden kıvrılıp tek köşeden kaynaklanır. Perfore köşebentler kendinden flanşlı olup, kolay montaj özelliğine sahiptir.Gazaltı kaynak teknolojisi ile kaynatılmaktadır. Standart boyları 112 cm'dir.

Dizayn Klima olarak bizler ankara havalandırma sistemleri, endüstriyel havalandırma sistemleri ankara, havalandırma sistemleri fiyatları, ivedik havalandırma, pirsan havalandırma sistemleri, havalandırma sistemleri çeşitleri, havalandırma sistemleri nedir, lokanta havalandırma sistemleri fiyatları

 

 

 

 

Image

275 John St #404 Elm Street Hickory, NY 10038

(458) 445-4255